Lētākā OCTA – Samazini cenu pats

Latvijā visiem transporta līdzekļiem obligāti ir jābūt obligātajai civiltiesiskajai apdrošināšanai (OCTA). Šo pakalpojumu tirgū piedāvā daudzas apdrošināšanas sabiedrības un cenu diapazons ir ļoti atšķirīgs. Brīdī, kad atkal ir jāpērk OCTA, lielākā daļa izvēlas salīdzināt apdrošināšanas cenas internetā. Tas ir pareizi un šādu iespēju piedāvā vairākas tīmekļa vietnes. Lai cenas salīdzinātu vajag zināt tikai sava auto datus, ievadīt tos lodziņā un saņemt piedāvājumus. Šajā gadījumā cena ir noteicošais faktors. Nav jēga pirkt dārgāku OCTA, cerot, ka tā dos lielākas priekšrocības. Tā nebūs.

Situācijās, kad notiek satiksmes negadījums, cietušais naudu saņem no vainīgā apdrošinātāja. Visas formalitātes cietušajam ir jākārto ar vainīgā apdrošinātāju. Pieņemot, ka jūs esat vainīgi ceļu satiksmes negadījumā, cietušais sazināsies ar jūsu apdrošinātāju. No jums šajā gadījumā tiks prasīta tikai informācija, bet cīņas izcīnīs cietušais un apdrošinātājs. Šī iemesla dēļ ir vērts pirkt tikai pašu lētāko OCTA polisi.

Kā ietaupīt uz OCTA papildus?

Lētākās OCTAs atrašana internetā ir tikai pussolis. Ja vēlaties ietaupīt maksimāli, Jums būs jāveic vēl šādas divas darbības:

  • jādodas pirkt apdrošināšanas polisi pa tiešo no apdrošinātāja (nevis OCTA salīdzināšanas lapā). Tas ļaus ietaupīt dažus eiro, jo salīdzināšanas servisi vienmēr ietur savu komisiju.
  • jāizvēlas maksimālais termiņš. Pērkot OCTA uz gadu, nevis mēnesi, trīs mēnešiem vai pusgadu, jūs varat ietaupīt dažus eiro.
  • neiesaistieties ceļu satiksmes negadījumos. Ja tas notiks, tad, neskatoties uz līdzšinējo bonus malus klais, jūsu apdrošināšanas polises izmaksas nākamajā periodā pieaugs no desmitiem eiro gadā, līdz vairākiem simtiem. Pēc negadījuma apdrošinātāji jūs automātiski ieceļ riskanto klientu lokā un mēģina atgūt naudu ar uzviju. Diemžēl tas tā notiek arī situācijās, kad nākamajā periodā izvēlaties citu apdrošināšanas brokeri. Tas nozīmē, ka visi apdrošinātāji savā starpā apmainās ar informāciju.
  • deklarējiet savu dzīvesvietu laukos. Ja jūs oficiāli dzīvojat Rīgā un apdrošinātājs to redz, tad jūsu polises cena automātiski būs lielāka. Rīgā ir nesalīdzināmi vairāk auto un iespēja iekļūt satiksmes negadījumā ir lielāka. Apdrošinātāji to zina un prasa par OCTA augstāku cenu.
  • neizvēlieties dārgu auto. Sadauzot jaunu auto, sevišķi luksus klases, apdrošinātājiem būs jāsedz lielāki zaudējumi. Ja automašīnas cena būs zemāka arī OCTA polise  var būt zemāka, taču ne vienmēr. Ja pirksiet KASKO dārgam spēkratam, tad šī sakarība būs spēkā 100% gadījumu.
  • reģistrē auto uz privātpersonu. Uzņēmumiem par OCTA būs jāmaksā vairāk, jo apdrošinātāji paredz, ka juridiskās personas transporta līdzekli izmantos intensīvāk. Ja pavisam gribi samazināt cenu, piereģistrē auto uz kādu tuvinieku, kam ir ilgs stāžs un viena no augstākajām bonus malus klasēm. Protams, ja gadīsies problēmas, tad viņam vēlāk nāksies maksāt vairāk, to vajag apzināties jau iepriekš.
  • kļūsti vecāks. Jauniešiem apdrošināšanas polise maksā dārgāk, jo ir izpētīts, ka viņi brauc agresīvāk, pārgalvīgāk un kopumā biežāk nokļūst satiksmes negadījumos (sevišķi jauni vīrieši).

Kopumā varam secināt, ka katram no mums ir iespēja ietaupīt daudz naudas, pērkot OCTA, ja veiksim savus priekšdarbus. Ne visu mēs varam ietekmēt un reizēm labums nebūs tik liels, lai īpaši censtos, bet cilvēkiem, kam katrs eiro ir no svara, ir iespēja daudz darīt lietas labā, lai samazinātu OCTA izmaksas.

Tiem, kas vēlas iepazīties ar normatīvajiem aktiem, kas regulē nozares darbību ir vērts iepazīties ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumu