Auto pasūtīšana no Vācijas

Zinot Latvijas ceļu tehnisko stāvokli, kā arī mūsu mainīgos laikapstākļus, daļa auto pircēju izvēlas pirkt transporta līdzekli ārzemēs. Pat neskatoties uz auto vecumu un nobraukumu, tas var garantēt, ka automašīnas tehniskais stāvoklis būs daudz labāks nekā līdzīga vecuma un nobraukuma spēkratam Latvijā.  Jau tradicionāli Vācija, Francija, Nīderlande, Šveice, mazākā mērā Skandināvija ir galvenie lietotu un mazlietotu auto importa tirgi. Auto no Vācijas, ņemot vērā tās lielo iedzīvotāju skaitu, valodu zināšanas un tradīcijas tiek vesti uz Latviju daudz biežāk nekā citur.

Šādu pakalpojumu nodrošina vairāki vietējie uzņēmumi un arī privātie censoņi, kas nemaksā nodokļus un savu darbību neafišē, baidoties no VID soda sankcijām. Viņu bažas gan nav bez pamata, ja atceramies nesen notikušo skandālu, kura centrā bija ss.lv nevēlēšanās dalīties ar visu VID prasīto informāciju par auto pārdošanas sludinājumu ievietotājiem.  Beigās konflikts tika nogludināts, bet ir skaidrs, ka nozare ir kļuvusi daudz pasīvāka, ko var labi redzēt pēc tā, ka tajā pašā ss.lv ir būtiski samazinājies izvietoto sludinājumu skaits.

Kā pasūtīt auto no ārzemēm?

Tiem, kas vēlas nopirkt auto ārzemēs baltie.lv iesaka izvēlēties kādu no daudzajiem pakalpojumu piedāvātājiem. Tā kā summas ir pietiekami nopietnas, ir vērts pirms tam ievākt atsauksmes un/vai sadarboties tikai ar personīgi pazīstamiem vai vismaz paļauties uz paziņu rekomendācijām.

Automašīnas piegādes cenas sākas no 300 eur, bet atkarībā no jūsu prasībām un auto cenas var arī pārsniegt 1000 eur. Parasti auto importētāji piedāvā jums pašiem izvēlēties auto modeli pēc būtiskākajiem kritērijiem un tad atrod piemērotu variantu. Pirms transportlīdzekļa iegādes Vācijā vai citur tiek veikta tā vizuāla apskate un, ja iespējams arī diagnostika tuvējā servisā vai ar līdzpaņemto datoru ar speciālo programmatūru. Protams, ka tas nenodrošina 100% garantiju, ka auto neprasīs kapitālieguldījumus, taču ļauj dod vismaz kaut kādas garantijas. Vērts atzīmēt, ka tajā pašā Vācijā auto pārdevējam var iestāties pat kriminālatbildība, ja spidometra rādītāji tiek izmainīti. Uzticams nozares pārstāvis, protams, zina visas šīs nianses un varēs jūs konsultēt par visām niansēm.

Labākā vieta, kur atrast auto no Vācijas ir interneta portālas – mobile.de. Automašīnas tur var šķirot pēc cenas, nobraukuma, markas, degvielas patēriņa un daudziem citiem kritērijiem. Tajā ir ievietoti vairāki desmiti vai pat simit tūkstoši transporta līdzekļu un dota samērā precīza informācija, kā arī fotogrāfijas. Uzreiz jāņem vērā, ka latvieši nav vienīgie, kas vēlas nopirkt lietotu vai mazlietotu auto ārzemēs un labākie piedāvājumi tiek ātri izķerti. Labākais veids kā atrast auto ir doties uz Vāciju un tiklīdz parādās labs piedāvājums, tā doties pie pārdevēja un uzreiz arī pirkt. Vairāku dienu gaidīšana nereti nozīmē, ka auto jau būs pārdots.

Auto piegāde parasti tiek veikta, izmantojot speciālus auto treilerus vai lielos kravas auto. Tas ļauj izvairīties no nepieciešamības pirkt apdrošināšanu jauniegādātājam auto un nav vajadzīgs arī šoferis, kas varētu nogādāt automašīnu uz Latviju.

 

Auto no ārzemēm tepat Latvijā

Tiem, kam nav speciālas prasības un nav vēlme iegādāties konkrētas markas auto, ir vērts pameklēt automāšīnas sludinājumos Latvijā. Mums ir pietiekami daudz autoplači, kuros tiek tirgotas automašīnas no Vācijas un citām ES valstīm.  Protams arī šeit ir vairāki zemūdens akmeņi. Ekonomikas loģika liek pārdevējiem apmānīt svešos un būt patiesiem pret savējiem. Rezultātā pastāv iespēja, ka autoplacī automašīna stāv jau ilgstoši un rezultātā tās fiziskais stāvoklis kļūst ar katru dienu sliktāks. Lai radītu iespaidu, ka auto ir tikko no Vācijas, tirgotāji var izlemt ik pēc pāris mēnešiem nomainīt to numurus pret jauniem. Tas palīdz radīt iespaidu, ka auto ir svaigs, lai arī patiesībā var būt pabijis autoplacī jau ļoti ilgi.

Otrs risks ir sista, slīkuša vai citādi bojāta auto iegāde, kas ir uzlabots Lietuvā vai tepat Latvijā. Pērkot auto pa tiešo no Vācijas šādi riski ir minimāli, jo tur pārdevējiem ir daudz nopietnāka atbildība likuma priekšā. Viens no veidiem, kā izvairīties no šādiem riskiem ir speciālu datu auto vēstures datu bāžu izmantošana (piemēram, autoDNA). Tas ir maksas pakalpojums, bet ļauj gūt salīdzinoši daudz precīzāku informāciju par transporta līdzekli nekā var sniegt auto pārdevējs. Protams, tur nebūs pilnīgi visi dati un, ja auto ir tikko cietis avārijā un tādēļ norakstīts, tas nebūs redzams.

Kā nopirkt auto ārzemēs pašam?

Aplūkojiet jau pieminēto interneta portālu – mobile.de, iepazīstieties ar cenu līmeni, saprotiet savas ambīcijas un varēšanu. Kad tas izdarīts, nopērciet aviobiļetes uz izvēlēto Vācijas reģionu un rezervējiet naktsmītni. Paņemiet līdzi kāduzinošu cilvēku vai atrodiet kādu latvieti, kas dzīvo Vācijā, bet var jūs konsultēt par auto iegādi (tādi ir daudzi) un dodieties ceļā. Dokumentu pārrakstīšana Vācijā ir vienkārša un pa spēkam ikvienam. Pēc tam atliek ceļš atpakaļ uz Latviju cauri Polijai (plus nakšņošana pa ceļam).

Pirms doties šādā izbraucienā, protams, ir jēga izrēķināt, vai transporta izmaksu, nakšņošanas u.c. izdevumi, kā arī ceļā iztērētais laiks ir tā vērts, lai pašam dodos šajā piedzīvojumā. Iespējams tas ir un, ja ir vēlme atliek tikai rīkoties. Drošajiem pieder pasaule. Uz priekšu, lauva!